טיפול משפחתי והורי

אחד התחומים המרתקים ביותר בעולם האימון והטיפול הינו הטיפול המשפחתי
כיום זהו תחום מתפתח במיוחד, שכן בתקופה המאופיינת בשינויים ‏מהירים ובתהפוכות טכנולוגיות, מטבע הדברים צצות גם בעיות חדשות. את הפתרונות עבורן עשוי לספק רק טיפול משפחתי מקצועי הכולל הדרכת הורים,כלים לדיאלוג פורה ומדויק, יכולת העברת מסרים ברורים ומובנים והגדרת תפקידים המתעדכנת באופן שוטף ובזמן אמת
טולסטוי אמר: "כל המשפחות המאושרות, מאושרות באותה דרך, כל משפחה אומללה, אומללה בדרכה שלה"

כשיש בעיות לא שוברים את הכלים – רוכשים אותם!

התמודדות עם מצבי לחץ ומשברים במשפחה

כל אחד נאלץ להתמודד עם מצבי לחץ ומשברים במשפחה. כמו כן, רובנו מתלבטים בשאלות כגון: מהי חלוקת התפקידים ההוגנת במשפחה, איך מציבים גבולות, ועוד. יתרה מזאת, לפעמים איננו יכולים או מעוניינים לראות את נורות האזהרה, ולא תמיד יש לנו את הכוחות ‏והכלים להתמודד עם הבעיות והקונפליקטים בתוך ‏המשפחה. מצבים כאלה עלולים להוביל לשבר משפחתי ולתחושת כישלון הורי, המלווים בתסכול ובכאב גדול.

הבשורה הטובה היא, שאפשר לרכוש כלים שעשויים לסייע לכם לפתור בקלות ובמהירות גם קשיים שנראים גדולים וסבוכים. באמצעות אימון והדרכת הורים תוכלו לקבל את הידע, הכוח והאומץ להגדיר מטרות הוריות, ולהתפנות להשיגן ממקום נינוח, שכלתני ואסרטיבי.

השיטה הייחודית שלי לאימון וטיפול בתקשורת המשפחתית

במהלך השנים רכשתי ניסיון וידע בטיפול משפחתי הדרכת הורים ובניהול מערכות יחסים במשפחה. בשנים האחרונות התחדשתי והתמחיתי בגישות העדכניות ביותר, ואני משתמשת בכלי ה-CBT (פסיכותרפיה התנהגותית קוגנטיבית). בנוסף, פיתחתי את מודל הש.מ.ש, אותו אני מיישמת גם במסגרת הטיפול המשפחתי  והדרכת הורים. התהליך הטיפולי שלי מותאם ספציפית לקצב ולסגנון של המערכת המשפחתית , של כל פרט במשפחה שהינו שותף פעיל ומשמעותי במסגרתו.
המפגשים עצמם חווייתיים ונינוחים, וכוללים שיחות אישיות, שאלונים, משחקי תפקידים ותרגול ממוקד, המסייעים להגיע לתוצאות משמעותיות בזמן קצר.

והעיקר – יש תוצאות!

טיפול התנהגותי קוגניטיבי  עפ"י מודל הש.מ.ש מניבים תוצאות חד משמעיות:

◂חיזוק המערכת המשפחתית והעצמתה
◂הקניית כלים לשיפור מיומנויות ◂תקשורת בין-אישית מחברת במשפחה
◂לימוד דרכים להתמודדות מוצלחת עם מצבי לחץ ומשבר.
◂הפנמת כללים לניהול זמן ותקציב באופן יעיל ואפקטיבי.
◂שיפור הסמכות ההורית במערכת המשפחתית
◂העצמת ילדים ובני נוער במערכת המשפחתית והחינוכית

אם תרצו – יש גם סדנאות והרצאות

ישנם אנשים המעוניינים להעמיק בנקודה מסוימת שמציקה להם במיוחד במערכת המשפחתית, כגון: התמודדות במצבי לחץ ומשבר, שיפור יחסים במשפחה, שינויים טכנולוגים מהירים המשפיעים על הקשר בין הורים וילדים, לחץ חברתי, מעברים, תחרותיות, הישגיות, כישורים חברתיים, דרישות לימודיות. מן הסתם נתקלתם בסוגיות אלה לא פעם.

כמענה לצורך, בניתי סדנאות  בגישת ה-CBT, הנותנות מענה לשלל הבעיות הבוערות עימן מתמודדים משפחות והורים בשגרת היום, ומסייעות לשפר את ההתנהלות במרחב המשפחתי. בסדנאות אלו אני מנחילה  ידע רלוונטי, מענה ממוקד וכלים אפקטיביים להתמודדות בהתנהלות השוטפת עם בני המשפחה, ההורים והילדים, ולפתרון קשיים ודילמות במערכות היחסים המשפחתיות.